NEINFRANTII

- legenda continua

Apel la informatie

Distribuiţi

Tinta Danut

Data de inscriere : 29/08/2010

Apel la informatie

Mesaj  Tinta Danut la data de Dum Aug 29, 2010 8:41 pm

Ce parere aveti despre domnul, Lucian Cozma zis si "gilldarida"? Imi pare un domn foarte inteligent, citit, dar ceva nu se potriveste intre data dumnealui de nastere si afirmatia ca in anuk 2009 avea aproximativ 20 de ani de cercetare in domeniul brevetelor despre energii si arme neconventionale. Pai cand a inceput cercetarea, avea intre 13-15 ani. Mentioneaza ca a fost luat in colaborare de catre niste centre de interes rusesti pe cercetare dar el avea varsta atunci de 18-19 ani.Ori dumnealui a fost un copil precoce si il stimez pentru aceasta ori este impostor.Mai ales ca detine detalii tehnice amanuntite despre multe brevete de inventie care nu prea le-am gasit pe net si pe care spune ca le-a avut in mana si le are de la varsta de 18 ani cand ar fi ajuns sa aiba acces la ele. Nu stiu in ce imprejurare ca nu da detalii dar presupun ca a lucrat la arhivele secrete statului, sau a avut un parinte care a lucrat acolo. Dumneavoastra ce parere aveti despre dumnealui? scratch

Tinta Danut

Data de inscriere : 29/08/2010

Re: Apel la informatie

Mesaj  Tinta Danut la data de Dum Aug 29, 2010 8:47 pm

Tinta Danut a scris:Ce parere aveti despre domnul, Lucian Cozma zis si "gilldarida"? Imi pare un domn foarte inteligent, citit, dar ceva nu se potriveste intre data dumnealui de nastere si afirmatia ca in anuk 2009 avea aproximativ 20 de ani de cercetare in domeniul brevetelor despre energii si arme neconventionale. Pai cand a inceput cercetarea, avea intre 13-15 ani. Mentioneaza ca a fost luat in colaborare de catre niste centre de interes rusesti pe cercetare dar el avea varsta atunci de 18-19 ani.Ori dumnealui a fost un copil precoce si il stimez pentru aceasta ori este impostor.Mai ales ca detine detalii tehnice amanuntite despre multe brevete de inventie care nu prea le-am gasit pe net si pe care spune ca le-a avut in mana si le are de la varsta de 18 ani cand ar fi ajuns sa aiba acces la ele. Nu stiu in ce imprejurare ca nu da detalii dar presupun ca a lucrat la arhivele secrete statului, sau a avut un parinte care a lucrat acolo. Dumneavoastra ce parere aveti despre dumnealui? scratch
P.S. Sa nascut in luna iulie 1975.
octasim

Data de inscriere : 30/10/2009
Varsta : 113
Localizare : Bucuresti

Mesaj  octasim la data de Mier Sept 01, 2010 7:43 am

Tot respectul pentru dl Lucian Cozma.
Despre aparentele privind activitatea/varsta/experienta ... as fi un pic mai rezervat. In lumea inventatorilor de exceptie se pastreaza o anumita reticenta fata de "afisarea" in clar a datelor personale. De ce ? Pt ca lista inventatorilor de exceptie disparuti in acidente banale e extrem de lunga. Daca omul vrea sa "bage in ceata" curiosii, e treaba lui. Eu apreciez cunostintele, logica si gandirea libera a domnului Cozma. M-as bucura si ne-am bucura sa-l avem intre noi la discutii libere.
Octasim

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Joi Dec 14, 2017 4:14 am