NEINFRANTII

- legenda continua

Bine ati venit pe forumul NEÎNFRÂNŢII - legenda OCTOGONUL.myforum continua...

Distribuiţi
octasim

Data de inscriere : 30/10/2009
Varsta : 113
Localizare : Bucuresti

Mesaj  octasim la data de Lun Noi 02, 2009 7:23 am

Nu a fost dorinta noastra sa ne aflam in situatia de a face un nou forum al cititorilor si admiratorilor domnului Pavel Corut.
Nu a fost dorinta noastra sa distrugem o comunitate virtuala care functiona normal, comunicand atunci cand timpul permitea userilor sa intre pe forum pentru a posta un text sau pentru a citi ceea ce au postat ceilalti.
Nu a fost si nu va fi in practica noastra dorinta de a impune userilor un barem de texte scrise pentru a nu le sterge contul. A fost si ramane liberul albitru al userilor daca scriu ceva in acest forum sau doar citesc ceea ce se scrie... Forumul a fost si va fi un spatiu de exprimare a realitatii romanesti.

Nu am fost de acord sa facem compromisuri de dragul "linistii in forum". Am fost si suntem o echipa sudata care considera ca e mai important un adevar spus direct decat o "situatie cosmetizata". Am considerat ca votul argumentat al unei echipe e mai valoros decât "directivele unui despot luminat"
Nu mai conteaza ce a fost. In mod sigur greselile au fost de ambele parti... Uram succes celor care au preferat "linistea" in locul adevarului spus direct, argumentat, barbateste. Au forumul lor, acum e treaba lor cum si in ce fel isi gestioneaza spatiul de comunicare. Probabil candva, in timp, drumurile noastre se vor intersecta iar si vom fi din nou impreuna. Succes!
- Conteaza doar ca suntem acum aici, ca avem de construit si reconstruit impreuna "Universul lui Pavel Corut" - dedicat cititorilor si admiratorilor sai, ca avem de construit o cale de comunicare mai eficienta decat cea pe care am fost nevoiti sa o parasim, conteaza ca avem de construit o zona de comunicare romaneasca pentru cei din tara si pentru cei care sunt departe de casa, conteaza sa avem impreuna puterea, inteligenta si argumentele de a scoate in lumina cele mai bune solutii pentru viata de zi cu zi a romanilor.
Am denumit forumul cu titlul celei de-a 10-cea carti a seriei OCTOGONUL pentru a sublinia ca suntem o echipa care nu accepta decat valoarea argumentului pertinent, pentru a sublinia ca nu avem nevoie de "despoti luminati" si "dictatura" pentru a gasi solutiile, ca suntem egali si ceea ce ne diferentiaza vremelnic este valoarea logicii si rationamentelor expuse in texte pe un subiect dat, ca nu ne plecam in calea greutatilor vremii pentru a cumpara astfel "linistea proprie" si "calitatea forumului".
.
Si mai ales, am denumit forumul astfel pentru a arata ca suntem, impreuna si alaturi de voi ceilalti, asa cum si-a dorit totdeauna sa fim scriitorul nostru preferat... NEÎNFRÂNŢII.
.
BINE ATI VENIT !
............................
ATENTIE - FORUMUL ESTE IN CONSTRUCTIE si nu are deschise toate temele de discutie.
Dorim sa ne ajutati la refacerea temei "UNIVERSUL LUI PAVEL CORUT" grupand cartile din seria OCTOGONUL cate 5/topic pana la nr 80 (dupa care le vom aborda cate una ) si cartile din "ARTA SUCCESULUI".
In rest este liber laiscutii de orice fel la DIVERSE.
Astfel putem sa creem "din mers" forumul care a fost desfiintat fara sa ne pierdem timpul cu mutari sau stergeri de texte care apar aleatoriu in forum.
Va multumim pt intelegere si ajutorul pe care ni-l dati pt refacerea acestei comunitati virtuale si refacerea canalelor de comunicare intre userii pasionati de opera d-lui Pavel Corut.
.................................................
Administratia Forumului NEÎNFRÂNŢII

Ultima editare efectuata de catre octasim in Lun Noi 09, 2009 7:41 pm, editata de 3 ori
Zoro

Re: Bine ati venit pe forumul NEÎNFRÂNŢII - legenda OCTOGONUL.myforum continua...

Mesaj  Zoro la data de Mar Noi 03, 2009 9:46 am

Va urez si eu bine ati venit pe forumul Neinfrantii !

Acest forum reprezinta pentru noi, membrii mai vechi sau mai noi ai a forumului Octogonul.myforum.ro un nou inceput. Bineinteles, apartenenta la vechiul forum octogonul nu este o conditie pentru inscrierea pe acest forum. Orcine doreste sa se inscrie la noi este liber sa o faca.
Aducem aici o echipa de administrare unita, " sudata" ca sa zic asa in conditii uneori vitrege si va promitem un forum cu materiale de calitate, inspirate din viata societatii in care traim, materiale pragmatice, un forum care isi VA trage in mare parte seva din ideile prezentate de domnul Pavel Corut in cartile dumnealui.
Veti gasi un aici un loc primitor, unde valoarea argumentatiei logice si la obiect este respectata.

Pentru cei care doriti deja sa scrieti, va rugam sa ne mai pasuiti un pic, pentru a putea structura cat mai bine sectiunile forumului. V-am promis calitate si o veti avea.

Toate cele bune !
emil

Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 55
Localizare : Sînpetru, jud. Braşov

Re: Bine ati venit pe forumul NEÎNFRÂNŢII - legenda OCTOGONUL.myforum continua...

Mesaj  emil la data de Vin Noi 13, 2009 9:25 pm

Oameni buni,
sînt acelaşi “emil” de pe OCTOGONUL.MyForum

TREBUIE să spun ceva pentru început:

Părerea mea este că, totuşi, contează ce a fost. Pentru că istoria, oricît de recentă, contează.
Îmi pare sincer rău că o comunitate ca cea (a noastră<?>) de pe OCTOGONUL.MyForum s-a destrămat, un pic prea uşor. Din păcate, a fost de ajuns un ciomag la un car de oale…….Dar se pare că ciomagul a fost mînuit de mai mulţi (oameni?).

Eu, la început, m-am informat de pe forum. Nu mai ştiu cum am ajuns pe el, dar m-am felicitat pentru asta. Apoi am considerat că am cîte ceva de spus.......,şi m-am înregistrat,......... şi am spus......... (sper să nu fi bătut cîmpii......prea tare......, şi să nu fi jenat pe nimeni dintre cei cu mintea clară). Am făcut (spus) şi eu ce am ştiut mai bine. Apoi, după ce s-a sfîrşit începutul, cu cele bune (în concepţia mea), după cîteva luni, a început dezmăţul, şi m-am întristat - şi, în mod normal(?), toţi cei vre-o mie de utilizatori. Sînt convins că ştiţi de ce.

Acum, nu din oportunism, nu din alte motive decît unele constructive (cel puţin în concepţia mea) mă voi “prezenta” pe ambele forumuri “născute” din primul.
Sper din toată inima să ne fie bine la toţi......DACII.
Minnie

Mesaj  Minnie la data de Sam Noi 14, 2009 5:45 pm

emil,
'acelaşi “emil” de pe OCTOGONUL.MyForum', ca sa te citez, eu sunt Minnie, aceeasi Minnie de pe octogonul.myforum.

Forumul vechi s-a destramat. Este o stare de fapt, si prefer sa o comentez mai tarziu, pentru a nu cadea in pacatul unor afirmatii subiective, facute sub influenta unor evenimente prea recente si destul de dureroase, pentru cineva care s-a si implicat in comunitate.

Ceea ce vreau sa iti spun, atat tie, cat si celorlalti care citesc aceste randuri, este urmatorul lucru: cel putin din punctul nostru de vedere, este destul loc sub Soare pentru toti cei care vor sa faca ceva constructiv. Nu conditionam apartenenta la comunitatea Neinfrantii de apartenenta sau nu de nici o alta comunitate in care se respecta legile Romaniei. Nu vom sterge contul nimanui care are cont pe vreun alt forum, indiferent de numele acelui forum, doar pentru ca la un moment dat au existat divergente de opinii cu membri sau administratori ai acelui forum. Mai mult, nu vom sterge contul nici unui admin sau moderator de pe nici un alt forum, daca acesta se va inscrie in comunitatea noastra si va respecta regulile comunitatii Neinfrantilor.

Iti multumesc pentru sinceritatea de care ai dat dovada, si sper ca am oferit un raspuns satisfacator, atat tie, cat si celorlalti cititori ai forumului nostru.

Sa ne citim cu bine!
emil

Data de inscriere : 13/11/2009
Varsta : 55
Localizare : Sînpetru, jud. Braşov

Mesaj  emil la data de Sam Noi 14, 2009 6:16 pm

Într-adevăr, este destul loc sub SOARE. Păcat este că, sub SOARE au loc prea multe neînţelegeri din motive neesenţiale. Chiar nu acuz pe nimeni, numai observ. Îmi place să cred că pot înţelege multe. Sper, din toată inima, să pot fi şi eu înteles cel puţin la fel de bine cum înţeleg eu pe alţii.
Doresc la toată lumea să fie cuminte,...., şi CU MINTE.
horia

Data de inscriere : 14/11/2009

Mesaj  horia la data de Sam Noi 14, 2009 8:53 pm

Ma bucur sa imi regasesc pe acest forum vechii prieteni de pe octogon.
Din pacate am lipsit tocmai in preioada sciziunii si nu am inteles ce s-a intimplat
sper ca o sa ma lamuresc cu timpul.

pe curind !

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Dum Noi 19, 2017 9:21 pm