NEINFRANTII

- legenda continua

Mesajul lui Pavel Corut de pe Fratia Creatorilor

Distribuiţi
Zoro

Data de inscriere : 30/10/2009

Mesajul lui Pavel Corut de pe Fratia Creatorilor

Mesaj  Zoro la data de Mier Feb 10, 2010 7:32 am

Se pare ca emisiunea la care a fost invitat d-l Corut, din 24.01.2010 de pe OTV , a avut consecinte destul de importante si benefice in randul conationalilor nostri.
Citez in continuare mesajul d-lui Pavel Corut ce a fost pus pe forumul Fratia Creatorilor.

"Dragi frații creatori,sunt mândru de reacția de masă a cetățenilor români față de dezvăluirile făcute de mine în emisiunea OTV din 24.01.2010 și în volumul Mântuirea de după cumplita rătăcire.Sute de persoane m-au felicitat prin viu grai,telefon sau email[cele de pe internet le cunoașteți].Dintre aceste persoane,atrag atenția oameni de știință de cel mai înalt grad și înalți funcționari statali.Am fost solicitat să particip la un proiect statal de înalt nivel privind viitorul națiunii noastre și am acceptat să colaborez ,fără nici o plată ori altă recompensă.Vă voi informa despre acest proiect,după întocmirea și aprobarea lui de comisia de studiu.
Depozitul de cărți mi-a fost golit în câteva zile,astfel că trebuie să tipăresc continuu pentru a satisface cererile.Mai multe lanțuri de supermagazine mi-au solicitat cărțile,așa că,de săptămâna viitoare,le veți putea găsi în Carefour,Cora etc.Multe persoane care m-au auzit vorbind pentru prima dată în viața lor mi-au solicitat colecțiile complete ale cărților mele.Acestea pot fi procurate de la următoarele firme:
1]SOMALI SRL livrează cărți prin poștă,pe bază de comenzi făcute prin magazinul virtual sau la telefoanele 0212232073 și 0723151513.Această firmă nu-mi aparține,dar primesc corespondență pe adresa ei,deoarece eu locuiesc într-un sat în care scrisorile s-ar putea rătăci. Rog toate persoanele să nu mai deranjeze proprietara acestei firme,prin vizite la sediu,insulte,calomnii,amenințări sau în alt mod.Cei care au făcut-o deja vor fi urmăriți penal,deoarece telefoanele sunt monitorizate.
2]Stand Agenție de Difuzare Carte din str.Petru Rareș,nr.15-17,sect.1,București vinde en gross și en detail cărțile mele precum și alte zeci de mii de autori.Este cea mai mare firmă de vânzare de carte din România.
La emisiunea OTV din 24.01.2010 și în cartea Mântuirea de după cumplita rătăcire eu am inițiat un dialog civilizat despre Divinitate și Credință contra zei abominabili invocați de religii.Din păcate,unele persoane au reacționat violent și ilegal,săvârșind infracțiunile de insultă,amenințare,calomnie și limitare a libertății de exprimare.Deocamdată,am inițiat o acțiune juridică împotriva domnului Gigi Becali și am luat măsuri de identificare a preotului care m-a insultat și m-a amenințat.Intenționez să duc în fața Justiției orice altă persoană care mă va afecta,așa cum anunțat anterior,în romanul Cavalerii nobilei bresle.Nu mai accept nici un fel de agresiune ,din partea nimănui.Rog persoanele intoxicate mistic să nu mă mai deranjeze.De asemenea,rog persoanele care nu-mi cunosc situația personală și opera să nu mă mai calomnieze,deoarece se expun unor riscuri majore.Le reamintesc celor câțiva foști colegi,foarte puțini și rătăciți,care au încercat să mă sugestioneze negativ,prin mesaje personale,că noi am jurat să apărăm până la moarte interesele economice,științifice și morale ale națiunii noastre.Dacă dânșii au înțeles că trebuie să se comporte ca niște subumani,cum le recomandă textele religioase îmbrățișate,să ne lase pe noi,apărătorii,să ne facem cinstit datoria față de neamul nostru daco-român ,față de rasa noastră ariană și față de Umanitatea jignită în ansamblu de respectivele texte.
In final,rog provocatorii care încearcă să ne frâneze activitatea ori să deturneze discuțiile serioase de pe forum să se retragă,înainte de a suferi afecțiuni de care eu nu sunt răspunzător.Datele de identificare false cu care astfel de indivizi s-au înscris pe forum nu-i feresc de identificare.Am ajuns în faza în care nici măcar o informație deținută de un singur om nu mai poate rămâne secretă.Eu am procedat corect,avertizând potențialele victime ale propriilor răutăți."
http://forum.drumulinvingatorilor.ro/index.php?topic=886.msg4218;topicseen#msg4218

Sa speram ca eliberarea romanilor din lanturile religiilor de orice fel sa se faca tot mai rapid si sa punem umarul pe cat putem la aceasta actiune.

Acum este: Dum Noi 19, 2017 9:19 pm