NEINFRANTII

- legenda continua

Am fost martori și chiar victimele lor

Distribuiţi

gabriel teodorescu

Data de inscriere : 05/05/2010

Am fost martori și chiar victimele lor

Mesaj  gabriel teodorescu la data de Joi Mai 06, 2010 8:49 pm

REVOLTAT
vezi:http://www.wall-street.ro/articol/Economie/85161/Basescu-TVA-si-cota-unica-nu-vor-fi-majorate-Salariile-bugetarilor-taiate-cu-25.html#comments_href

... DE CAND UN PRESEDINTE AL UNUI STAT DE DREPT SE SUBTITUIE PREMIERULUI SI ESTE PURTATOR DE CUVANT AL UNUI GUVERN...???

...actionarea Romaniei la cele 3 foruri europene... este mai mult decat necesara...
deoarece o categorie sociala este discriminata flagrant prin OUG neconstitutionale in fapt dar constitutionale conform CCR

... Si imi vin in minte cuvintele lui Engels - filosoful tuturor timpurilor..., nu poti sa nu te intrebi cum mai rezista toata aceasta constructie nebuneasca...(desi nu am avut si nici nu am apartenenta la vreun partid...)...
asta referitor la situatia actuala din Ro.

...din sec. XIX ... pretutindeni intalnim pe de o parte o indiferenta barbara si un egoism feroce, iar pe de alta conditii mizere de nedescris, pretutindeni conflicte sociale, pretutindeni jafuri sunt obladuirea legii, toate permise fatis si rusinos, incat te cutremuri in fata consecintelor situatie sociale ce se manifesta nedeghizata si nu poti sa nu te intrebi cum mai rezista toata aceasta constructie nebuneasca...

Acum este: Joi Dec 14, 2017 4:08 am